Strony internetowe Radom
kontakt
Strony internetowe
strony internetoweProfesjonalne strony internetowe to innymi słowy dochodowe strony internetowe, które są idealnym miejscem na reklamę Twojej firmy w sieci. Nie czekaj, zadzwoń pod nr. 503-146-490 i uzyskaj więcej informacji. Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie - wysoka jakość i duże doświadczenie gwarantują solidne wykonanie usługi. Zapraszamy.

Priorytetowe parametry kont hostingowych

Data: Marzec 20, 201415:10

startPosiadając konto hostingowe warto rozumieć jego specyfikację, tzn. wiedzieć który parametr co oznacza i za co odpowiada w praktyce. Można wyróżnić wiele cech kont hostingowych. Są to między innymi: wielkość powierzchni dyskowej, transfer, ilość baz danych, ilość kont email, ilość kont ftp. Wyżej wymienione elementy to kluczowe parametry, które będą dotyczyły większości kont. Darmowe rozwiązania wiążą się w bardzo wielu przypadkach z ograniczeniami. Te płatne dają niejednokrotnie użytkownikowi wolną rękę – tzn. przyznają np. nielimitowany transfer.

Przejdźmy do omówienia parametrów. Wielkość powierzchni dyskowej to ilość miejsca, jaką posiadamy na umieszczenie strony, załączniki przesyłane za poradą skrzynki pocztowej itp. Zdarza się, że powierzchnia dyskowa traktowana jest jako jedność i można ją rozdysponować dowolnie pośród usługi www/email. W pewnych przypadkach jednak każda z usług ma sztywno przydzielone miejsce. W sytuacji prowadzenia małego blogu czy serwisu 1GB będzie w zupełności wystarczające na bardzo długi czas, ażeby rozwijać witrynę, zapisywać wizyty użytkowników , a dodatkowo używać skrzynki pocztowej. Rozmiary powyżej 10GB są w większości niewykorzystywane, gdyż strony www nie zajmują tyle miejsca, a nawet powinny być niezbyt duże (dzięki czemu szybko się wczytują).

Kolejną cechą konta hostingowego to transfer. Transfer znaczy ograniczenie (bądź jego brak) w ilości przesłanych informacji z naszego konta. Posiadając obrazek o rozmiarze 1MB oraz dodatkowo transferze 100MB, użytkownicy mojej strony będą mogli go otworzyć wyłącznie 100 razy, po czym transfer zostanie zużyty (co przeważnie kończy się zablokowaniem serwisu do przyszłego rozliczenia transferu). Ten parametr jest stosunkowo ważny, przykładowo. w wypadku stron z dużą ilością obrazków w wysokiej rozdzielczości. Rozliczenia transferu spotykane są w formie miesięcznej jak również rocznej. W sytuacji rozliczenia miesięcznego, łatwiej jest kontrolować i przewidywać zużycie transferu.

Ostatnim elementem konta hostingowego jest ilość baz danych, skrzynek pocztowych oraz dodatkowo kont ftp. Baza danych to miejsce, w którym przetrzymywane są informacji stron. Jedna baza dla jednego serwisu jest zupełnie wystarczająca, można użyć pewnej sztuczki, dzięki której w jednej podstawie, mogą znajdować się treści z wielu stron. Konto FTP to konto, dzięki któremu możemy wysyłać pliki na nasze konto hostingowe. W przypadku samodzielnego rozwijania serwisu, jedno konto jest wystarczające. Skrzynki pocztowe – całkiem inaczej e-mail prawie każdy powinien znać. Jedno konto dla jednego użytkownika jest też wystarczające.

Po omówieniu najważniejszych elementów konta hostingowego, powinnaś rozumieć ich specyfikację w spisie produktów/usług firm. Dobierz te parametry tak, by zostały wystarczające (najlepiej z zapasem), lecz nie były używane (za co będziemy a przy tym płacić).

No related posts.

Kategorie: Jaki hosting ...