Strony internetowe Radom
kontakt
Strony internetowe
strony internetoweProfesjonalne strony internetowe to innymi słowy dochodowe strony internetowe, które są idealnym miejscem na reklamę Twojej firmy w sieci. Nie czekaj, zadzwoń pod nr. 503-146-490 i uzyskaj więcej informacji. Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie - wysoka jakość i duże doświadczenie gwarantują solidne wykonanie usługi. Zapraszamy.

Statyczna strona internetowa czy aplikacja CMS

Data: Styczeń 23, 201414:37

Aktualnie istnieją dwa sposoby tworzenia i rozwijania stron www. Ta sytuacja najprawdopodobniej nie zmieni się na przestrzeni wielu lat, gdyż rozwiązania istniejące w chwili obecnej są w zupełności wystarczające.

Pierwszym sposobem na zbudowanie strony jest jej statyczna wersja. Wymaga ona przynajmniej podstawowej znajomości języka HTML , a dodatkowo CSS. Dodatkowym wyróżnikiem, który uczyni stronę bardziej dynamiczną jest umiejętności korzystania z JavaScriptu (na przykład w postaci jQuery – czyli biblioteki ułatwiającej tworzenie najróżniejszych efektów do absolutnego minimum). Statyczne strony internetowe WWW mogą sprawdzić się w sytuacji małych wizytówek zawierającej jedynie podstawowe dane o spółce tj. zakres działalności czy informacje kontaktowe. Można je też zastosować przy wortalach, które przenigdy lub bardzo rzado dodają bądź uaktualniają dane. Taką stronę można utworzyć raz i nie martwić się uaktualnianiem. Dużą zaletą takiego rozwiązania jest to, iż mamy pełną kontrolę nad witryną. Z racji tego, że jest tworzona całkiem od początku, możemy wszystkie detale umieścić w dowolnym miejscu. Brak jakiegokolwiek panelu administrowania tekstem zmniejsza też ryzyko włamania na stronę. Niestety istnieje również ogromna minus tego rozwiązania. Ten sposób rozwijania strony nie zda rezultatu przy dużych stronach bądź regularnych aktualizacjach witryny. Zmiany takie będą zajmowały ogromną ilość czasu, która będzie niewspółmierna do porządanych efektów.

Drugim, zupełnie odmiennym założeniem przy rozwijaniu stron jest zastosowanie systemów zarządzania CMS. W tym przypadku musimy wyselekcjonować jedynie system, którego będziemy używać. Aktualnie na rynku są ich dziesiątki. Istnieją niewątpliwie rozwiązania płatne i całkiem bezpłatne. Jedne poświęcone są dla blogów internetowych, inne do prowadzenia złożonych serwisów. Skrypty te mają instalator, który umożliwi wstępnie skonfigurować naszą stronę. Dzięki panelowi administracyjnemu, możliwe jest rozwijanie strony przez wiele osób jednocześnie. Zmiana wyglądu strony to kwestia kilku minut. Dodanie nowego artykułu zajmuje 5-10 sekund zakładając, iż posiadamy napisany treść. Wadą tego rozwiązania jest to, iż w pewnych przypadkach nie mamy pełnej kontroli nad designem strony. Można bowiem zmienić ułożenie większości elementów, lecz w wypadku bardzo nieprostych przekształceń nie obędzie się bez zmiany programu źródłowego szablonu strony www czy samego silnika co wymaga znajomości programu HTML, CSS, JavaScript czy PHP.

Przed rozpoczęciem tworzenia strony powinno się więc wybrać jedną z dróg jej tworzenia. Omówione powyżej porównanie powinno rozwiać wszystkie uwagi dotyczące wyboru. Warto poświęcić kilka chwil na prawidłowy wybór, gdyż w późniejszym czasie będzie to wynagrodzone przyjemnością rozwijania strony.

No related posts.