Strony internetowe Radom
kontakt
Strony internetowe
strony internetoweProfesjonalne strony internetowe to innymi słowy dochodowe strony internetowe, które są idealnym miejscem na reklamę Twojej firmy w sieci. Nie czekaj, zadzwoń pod nr. 503-146-490 i uzyskaj więcej informacji. Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie - wysoka jakość i duże doświadczenie gwarantują solidne wykonanie usługi. Zapraszamy.

Co to jest domena internetowa?

Data: Grudzień 26, 201315:05

Domena internetowa, inaczej adres internetowy, to unikalna nazwa, identyfikująca konkretną usługę w globalnej sieci Internet. Pod domenami dostępne sa w ogromnej liczbie przypadków serwisy www, lecz nie musi to byc regułą.

Domena bowiem wskazuje na konkretny komputer w sieci, który świadczy jakieś usługi. Na przykład zajmuje się prezentowaniem strony www, bądź serwera gry czy czatu. Identyfikacja komputerów w sieciach polega na przypisaniu jednego albo więcej adresów IP (przykładowo 127.0.0.1), na który wskazuje domena. Używanie ciągu cyfr zamiast słownego odpowiednika byłoby mało wygodne, stąd idea domen internetowych.

Wszyscy znają całe mnóstwo domen: google.pl, wikipedia.org czy na przykład apisoft.pl. Część z nich ma możliwość być poprzedzona prefiksem www, dzięki czemu wiemy, że najprawdopodobniej kieruje ona na witrynę internetową, nie na inną usługę.

Od niedawna znana jest działalność ludzi, które zajmują się skupowaniem domen i ich odsprzedażą. W zdecydowanej większości przypadków taki biznes jest bardzo opłacalny, gdyż niektóre domeny mogą być wartościowe – np. apple.com czy wspomniane google.pl. Korporacje natomiast utrzymują swoje domeny, gdyż są one swoistym szyldem, marką i reklamą. Raczej żadna osoba nie pragnie pozbyć się własnej tożsamości w globalnej sieci Internet.

No related posts.

Kategorie: Jaki hosting ...